Antika Taşımacılığı

Antika taşımacılığı oldukça dikkat isteyen bir konudur. Özellikle antika eşyalar diğer eşyalara göre daha ağır bir yapıya sahip olduklarından taşıma ve yerleştirme evreleri oldukça güç eşyalardır. Yapıları gereği çizilmelere ve hasarlara da oldukça yatkın olan antika eşyalar evden eve taşımalarda sahiplerini ürküten konulardır. Aşırı hassas yapılarının çizik ve renk sıyrılmalarına meyilli olması ve aldıkları en ufak bir hasarda maddi değerlerinin oldukça altına düşerek alan kişiye zarara sokacak nitelikte olması sahiplerinin bu konuda aşırı titiz bir yapıya sahip olmasını sağlar. Düşkünleri için manevi değerleri de bir o kadar fazla olan antika eşyalar içlerinde çok derin bir mazi barındırır. Şahit oldukları onca hayat, duygu ve yaşanmışlıkla birlikte evin enerjisini değiştirmeye, her ne kadar eşya olsalar da sahiplerine manevi olarak destek olma niteliğine sahipler.

Antika eşya taşımacılığı oldukça dikkat isteyen hassas bir konudur. Maddi ve manevi yükümlülüğün yanı sıra ağır yapıları yüzünden taşınması çok sıkıntılı olan antika eşyalar gereken özenle taşınmadıkları zaman sonuç sahipleri için büyük bir yıkımdır. Özellikle eski piyanolar, antika değeri olarak paha da çok yüksek olan eşyalardır. Piyanonun normal ağırlığından üç kat daha ağır bir yapıya sahip olan antika piyanoların, araca yüklenmesinden yeni yerine yerleştirmesine kadar olan süreci, eşyaya bir zarar gelmemesi için adım adım planlanarak olabildiğinde hafif bir şekilde taşınmalı, taşınma esnasında herhangi bir yere sürtülmemeli ve içerisinde ki yapının bozulmaması için ağır sarsıntılar yaşamamalıdır.

Bakımı da en az taşınması kadar özen isteyen antika mobilyalar için, özel olarak antika eşya taşımacılığı hizmeti veren kurumsal firmalar vardır. taşınma esnasında normal nakliye firmaları yerine bu antika eşya taşımacılığı hizmeti sunan bir firma seçilmesi, eşyanızın başına bir şey gelmemesi için atılan en önemli ilk adımlardan bir tanesidir. Bu firmalar işlerini nasıl yapmaları gerektiğini çok iyi bildiklerinden antika mobilyanıza hiçbir zarar gelmeden yeni yuvasına ulaştırırlar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *