Bioderma

Cilt yapısı dış etmenlerden etkilenmeye oldukça açıktır. Özellikle mevsim geçişleri bazı cilt tipleri için sorunların daha da fazla görünmesine neden olmaktadır. bu cilt tipleri arasında en çok dikkati isteyen cilt tipi hassas cilt yapılarıdır. Hassas ciltler, normal koşullarda bile ortamdan etkilenmeye oldukça açıktır. Ortamda oluşan herhangi bir bakteri ya da toz bile hassas ciltler için sıkıntılı sonuçlar doğurabilmektedir. Anında kızarıklık olarak kendini belli eden bu sorunlar, mevsim geçişlerinde havaların dengesizleşmesi ve hem rüzgarın  hem de polen tozlarının birbirine eşit oranda artmasından her cilt tipinden çok daha fazla etkilenmektedir. Hassas ciltler özellikle bu dönemlerde sürekli kızarıklık ya da rüzgardan tahriş olma gibi durumlar ile karşı karşıya gelebilmek ile birlikte, polenlerden dolayı zaman zaman alerjik reaksiyonlarda gösterebilmektedirler. İyileşmesi normal cilt tiplerinden çok daha uzun süren hassas cilt tiplerinin bu dönemlerde dış etmenlerden korunmasına özen gösterilmesi büyük ölçüde önem taşıyan unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildin sağlıklı yapısının korunması için mutlaka bir dermokzometik ürün kullanılması gerekmektedir.

Hassas ciltler için en uygun olan bakım ise, gündüz dışarıya çıkmadan önce mutlaka içersinde spf özellik bulunan ve cilt yüzeyinde bir ön tabaka gibi durma özelliğine sahip olan bir ürün kullanılarak, cildin dış etmenlerin olumsuz etkilerinden olabildiğince az etkilenmesini sağlamak ve daha sonrasında cildin sağlıklı yapısının korunması için mutlaka aksatmadan her gece cilt temizliği yapmak ve temizlik sonrası mutlaka nemlendirici özellik bakımından yoğun içeriğe sahip olan bir ürün kullanmaktır.

Bakımı oldukça zor olan hassas yapılı cilt tipleri için en güvenilir ürünlerin barındıran markalardan bir tanesi Bioderma’dır. Bioderma ürünleri, içeriği yoğun nem dengesini direkt olarak doğal su özlerinden sağlamaktadır. Ph derecesi olarak da özenle dengelenen Bioderma ürünleri hassas cilt tipleri için geliştirmiş olduğu özel ürün serisi sayesinde hassas ciltlerin günlük bakımı için son derece yeterli ve güvenilirdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *