Davetli Listesine Göre Davetiye Seçimi

Özel günler için hazırlanan düğün davetiyesi modellerine oldukça geniş içerikli çözümler sunan matbaalar, internet üzerinden hızlı ve zahmete girmeden davetiye işini halletme imkanı sağlıyor. Matbaa arama derdi olmadan internet sayesinde pratik bir biçimde davetiye seçimi yapılabilmekte ve birkaç gün gibi çok kısa bir süre içinde de davetiyelere kapıya teslim olarak sahip olabilmekte. Düğün ve nikâhların hazırlıkları haftalar öncesinden başlarken, davetlilerin çağrılmasını sağlayan bu özel elçilerin tasarımı üzerinde de düşünülmeye başlanır. Çiftin ve ailelerin memnuniyetini kazanacak bir davetiye için farklı seçeneklerin değerlendirilmesi gerekirken, matbaaların kendi siteleri üzerinden katalogları inceleyerek tüm bu seçim işini zahmetsizce halletmek de mümkün oluyor.

Nikâh ve düğün için davet edilecek kişilerin listesini hazırlayan çift ve ailelerin en çok tercih ettiği markalardan olan Elite davetiye tasarımları yeni yılın da popüler tercihleri arasında yer alıyor. Ancak tabi davetiyenin hangi marka olacağından çok, listenin biran önce hazırlanması ve kaç kişiye davetiye verileceğinin hesaplanması önemli. Davetli sayısının belirlenmesinin ardından matbaaların internet sitelerine girerek tasarım seçenekleri incelenebiliyor ve birkaç dakika içinde de sipariş verilebiliyor. İnsanların organizasyon tarihi yaklaştıkça yaptığı masraf da attığından, bütçelerin sarsılmamasını sağlayan çözümler de sunuluyor. Herkesin bütçesi doğrultusunda uygun bir çözüm bulabilmesi mümkün olduğu için aslında hem şıklığı ile davetlilerin beğenisini kazanan hem de bütçelerin sarsılmamasını sağlayan bir çözüm bulmak zannedildiği kadar da zor değil. Sektörde çok fazla matbaa olduğu için yoğun bir rekabet yaşanmakta ve sonuç olarak davetiye fiyatları da çiftler için daha avantajlı seviyelere inmekte.

Özel günlerin öneminin bir kat daha artmasını sağlayan davetiyelerde damadın ve gelinin işiyle ilgili özel konsept temalar da uygulanabilir. Ayrıca çiftin düğünün yapılacağı yer de davetiye için farklı bir fikir benimsenmesine yardımcı olabilir. Çift için özel bir anlama sahip olan yerlerin resimleri ya da çiftin mutlu anlarını gösteren fotoğraflar da davetiyeleri için farklı çözümler arayanlara yol gösterebilir. İsimlerin ve organizasyonun yapılacağı yerin bilgilerinin yazılı olduğu davetiyelerde farklı fontlar kullanılarak dahi davetlilerin beğenisini kazanan tasarımlar geliştirmek mümkündür. Önemli olan çiftin davetiyeye kendisinden bir şeyler katması ve bu şekilde tasarımın kişiselleşmesini sağlamasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *