Kedi Oyuncukları ile Kedinizin Dikkatini Yönlendirin

Kediler bakılması nen şirin ve en keyifli ev hayvanlarıdır. Kedi sahipleri bilir ki onlara hayvan olarak hitap etmek genelde oldukça sinir bozucu ve aşırı tepki verdikleri bir söylemdir. Evin içerisinde sevimli davranışlarıyla tüm dikkati üzerine toplayan bazen bir çocuk, bazen ise bir yetişkin gibi davranmaya başlayan kedilere genelde isimleriyle hitap edilmesi istenir. Onların isimleri onları temsil eden ve onların sahipleri için bir hayvandan çok daha fazlası olduğunu gösteren bir sıfattır ve bu sıfatın öneminin herkes tarafından anlaşılmasını isterler. Bu sebepten dolayı gelen misafirlerin aa hayvan mı aldın cümlesine çok kızar hatta bu yüzden bazı insanları evlerine bile davet etmezler. Kedi bakımı ancak kedi sevenlerin anlayabileceği bir mutluluktur.

Yavruluk evresinden beri yanlarında olan ve her zaman koruyup kolladıkları kedileri en iyi şekilde beslensin isterler. Kedilerin iştahları her ne kadar açık olsa da sahipleri tarafından seçilen mamalar onların bağışıklık sistemlerini güçlendirici mamalardır. Bu mamalar kedileri hastalıklardan koruyarak onların sağlıklarının en iyi şekilde korunması için oldukça önemlidir. Bununla beraber kedi bakımında önemli olan bir diğer konu ise aşı zamanlarının hiçbir şekilde aksatılmamasıdır. Kediler evin içinde olsalar da, siz yokken evin en ücra köşelerinde kendilerine göre oyunlar oynadıklarından tozdan ve bakteriden etkilenmeye oldukça meyillidirler.  Bu durum beslenme düzeni her ne kadar iyi olursa olsun kedinizde onun için oldukça rahatsız edici olan parazit sorunun oluşmasına ve birçok iğne ve ilaç uygulamalarına maruz kalmasına sebep olur. Bu nedenle aşılarının düzenli olarak yaptırılarak her türlü bakteriye karşı önlem alınması bu sorunların riskini oldukça düşürür.

Bununla beraber kedinizi evde gitmesini istemediğiniz noktalardan uzak tutmanın en güzel yolu siz yokken oyalanabilecekleri kedi oyuncakları ile onun çevresini donatmaktadır. Kedi oyuncakları arasında kedilerin en çok sevdiği oyuncak olan tırmalama tahtası onun tüm dikkatini çekerek gün boyu oyalanmasını sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *