Oteller İçin En Uygun Bahçe Mobilya Modelleri

Açık havada kullandığınız mobilyaların yaz sıcaklarında doğrudan maruz kaldığı güneş ışınlarına ve mevsimsel diğer etkilere karşı belli bir dayanıklılığa sahip olması gerekir. Bu sebeple bahçe mobilyaları dendiğinde pek çok insanın aklına rattan ve PVC malzemeli ürünler geliyor çünkü bu gibi hammaddelerden üretilen dış mekân mobilyaları, tüm yaz mevsimini dışarda geçirse dahi basit bir temizlik işlemiyle ilk günkü görüntüsünü geri kazanabiliyor. Rattan bahçe mobilyaları ve geçmeli olduğundan depolamada büyük kolaylık sunan PVC malzemeli ürünler, bahçeli evlerde olduğundan çok sunduğu kolaylık sebebiyle kafe ve özellikle otellerin tercihi oluyor. Zira birkaç tanesi iç içe geçtikten sonra bile herkes hafifliğiyle bu sandalye ve koltukları taşıyabilirken söz konusu ahşap olduğunda, ağırlık taşıma ve özellikle depolamada büyük bir problem haline dönüşebiliyor.

Evinizin bahçesi için sadece aileniz ve belki arada sırada uğrayan birkaç arkadaşınızı ağırlamak için mobilya seçerken ahşap doğallığı ve görünümüyle en uygun seçenekmiş gibi görünebilir. Ancak söz konusu her hafta yüzlerce misafiri ağırlayan bir otel olduğunda, yüzlerce parçadan oluşan bahçe mobilyalarının günlük olarak temizlenmesi bile başlı başına bir iş halini alabiliyor. Her sabah müşteriler uyanmadan önce yüzlerce bahçe mobilyasının, masasından sandalye ve koltuğunda temizlenmesi için kalabalık bir ekip gerekirken bu mobilyaların PVC malzemeli olması durumunda ıslak bir bez veya daha pratik bir çözüm olarak hortumla su tutmak yeterli oluyor.

Mevsimin sona ermesiyle birlikte yaz boyunca binlerce müşterinin ağırlandığı bahçe mobilyaların içeri alınması yani depolama da bir problem halini alır. Ahşaptan yapılmış dış mekân mobilyaları ne kadar katlanabilir tasarımlara dahi sahip olsalar gerek ağırlıkları sebebiyle taşınmaları gerekse de katlandıklarında bile hatırı sayılır oranda alan kapladıkları için depolama konusunda problem haline dönüşebiliyor. Geçmeli PVC veya rattan bahçe mobilyalarındaysa taşıma ve depolama kolaylığı bulunuyor. Yüzlercesi dahi küçük bir depoya yerleştirilebilen bu mobilyalar sezonun açılmasıyla birlikte pratik bir şekilde dışarı çıkartılabiliyor ve yeni alınmış gibi görünmeye devam ettikleri için herhangi bir bakım işlemine gereksinim duyulmaksızın hemen kullanımına başlanabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *