YAĞLI CİLTLER İÇİN KULLANILMASI GEREKEN ÜRÜNLER

Akneli ve yağlı cilt tiplerinin yaz aylarında güneşten korunmak için kullanacağı ürünlere son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Tuz ve güneşin kurutucu etkisiyle ani bir cilt tipi değişikliği ve bunun sorunda pullanma ya da yüz lekeleri gibi sorunlara maruz kalmamak için cilt tiplerine özel olarak üretilen dermokozmetik ürünleri kullanmaları, cilt sağlıklarını korumak için atmaları gereken en önemli adımlardır. Bunun haricinde güneş sonrası cildin kaybettiği nem dengesini geri kazanması ve yağ dengesinin dengede tutulması için mutlaka dermatolog tarafından önerilen iyi bir markanın güneş sonrası kremi kullanılarak cilde gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Yağlıya dönük cilt tipleri içinde son derece büyük bir önem taşıyan bu uygulama cildin dengelerinin aşırı hızlı bir şekilde değişmemesi ve bu sebeplerden dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon oluşmamasını sağlamaktadır. Yağlıya dönük cilt tiplerinin, ciltteki ani oluşabilecek yağlanmalara karşı önleyici kremlerle birlikte aynı zamanda yazın cildi kurutucu etkisine karşıda iki farklı ürün kullanması gerekmektedir. Bu sağlıklı cilt yapılarının korunması için en önemli faktörlerden bir tanesidir.

Yağlı ve yağlıya dönük cilt tipleri için özel olarak üretilen dermokozmetik ürünler, cildi mevsim geçişlerinin olumsuz etkilerinden korur ve aynı zamanda içerdikleri bileşenler sayesinde cilt tarafından hızlıca emilerek, ciltte yağ oluşumunu tetikleyen hücreler etrafında bir bariyer görevi görür. Emildiğinde deri altında yarattığı uyarıcı etki sayesinde ciltte aşırı yağ salgılayan ya da salgılamaya meyilli olan etmenler uyarılarak etkisizleştirilir. Yağlı ve yağlıya dönük cilt tipleri için özel olarak üretilen dermokozmetik ürünler düzenli kullanıldığında cildin aşırı parlak görünümünün dengelememesinde de büyük ölçüde yardımcıdır. Cildin mat bir yapıya sahip olmasını sağlayan bu kremler cildin elastiki yapısının korunmasını sağlar. Böylece yağdan dolayı oluşan aşırı saydam görünümün tamamen ortadan kaldırılarak cildin sağlıklı görünümünü geri kazanması sağlanmış olur. Bu ürünlerin cilt sağlığı için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *